Som Jana Gurníková, autorka projektu Ajurvéda Online - Ajurvéda pre moderné ženy.

Poskytujem ženám návody ako žiť vďaka poznaniu ajurvédy, jogy a aromaterapie zdravý, šťastný a plnohodnotný život.

Pretože len zdravá a spokojná žena má dostatok energie na uskutočnenie všetkých svojich snov a ambícií.

Projekt Ajurvéda Online je tu pre všetky ženy, ktoré chcú podniknúť jednoduché kroky na ceste k zdravému a vyváženému životu.

Kde by ste chceli získať autentické poznatky o joge a ajurvéde, ak nie v Indii, kolíske jogy a ajurvédy? 

Do Indie som vycestovala ako 26ročná a strávila tam nezabudnuteľné mesiace. V ajurvédskom centre na brehu Gangy som absolvovala Kurz ajurvédskych terapií pod vedením ajurvédskeho doktora. Zhoda náhod má tiež priviedla k rishikeshskému majstrovi Shivovi, ktorý mi predstavil techniky Reiki.

Tejto mojej ceste predchádzalo štúdium Školy ajurvédskej medicíny pod vedením známeho českého ajurvedára Pavla Hlôšku. Jeho 3-ročnú školu v Čechách som ukončila v roku 2017 ako dovtedy najmladšia absolventka.

V jogovom ašráme so spolužiakmi z celého sveta som absolvovala lektorský Yoga Teacher Training, vďaka čomu dnes pôsobím ako lektorka jogy vedená v medzinárodnom registri Yoga Alliance 200RYT

Už od počiatku som chcela svojim klientkám ponúknuť čo najkomplexnejšie uchopenie jogy a jej rôznych štýlov a techník. Preto bolo pre mňa úplnou samozrejmosťou investovať do seba a absolvovať čo najširšie spektrum kurzov a výuk jogových lekcií

Dnes mám ako certifikovaná lektorka odučené stovky hodín jogy pre začiatočníkov, jogy pre zdravý chrbát, power jogy, jogy pre tehotné, fly jogy v závesných šatkách. Mojou veľkou záľubou je kombinovať lekcie jogy s esenciálnymi olejmi.

Až po narodení mojich detí som pochopila, že pravá múdrosť = poznatky prevedené do praxe. 

Nebudem klamať - rodinný život nie je vždy ideálne miesto pre praktikovanie nejakého špecifického prístupu k stravovaniu a životu vôbec, akým ajurvéda bezpochyby je. Ale aj malé veci majú svoj veľký význam.

Ako mama som začala vedomejšie vyberať potraviny, hojne využívať koreniny, na dennom poriadku je užívanie esenciálnych olejov, našla som si čas na starostlivosť o seba. Začala som žiť život, ktorý som si vysnívala. To aj s mužom, ktorý má od jogína na míle ďaleko, má rád pivo, mäso a nejaká duchovná cesta ku konečnému osvieteniu ho nezaujíma. A aj s deťmi, ktoré sa nesnažím meniť, ale inšpirovať.

Svoj osobný sen o spokojnom žití v dnešnom modernom svete som pretransformovala tak, aby z neho benefitovalo čo najviac žien. A online svet je na to ideálny.

Mojou víziou je ponúknuť vám priestor, kde sa môžete postupne zoznámiť s princípmi ajurvédy a ich praktickým využitím v bežnom živote. Krok za krokom. Za pomoci videí, textových i vizuálnych materiálov. Chcem byť pri tom s vami. Pretože dobre viem, že nie je v možnostiach každej ženy dochádzať 3 roky do ajurvédskej školy či vycestovať na polroka do Indie.

Základnými hodnotami môjho projektu Ajurvéda Onlinejednoduchosť a praktickosť. Lebo jednoduché veci konané konzistentne nás menia.

Chcete sa pridať do našej komunity žien zaujímajúcich sa o ajurvédsky prístup k životu? Pozývam vás do skupiny na Facebooku