Jeden život, jedna šanca - spoznaj ajurvédu ešte

dnes a získaj tak späť svoje zdravie, vitalitu a krásu!

NAPI SA NEKTÁRU DLHOVEKOSTI

🌹Roky si odkladala starostlivosť o seba a teraz si v bode, že vnímaš, že je to nutnosť?

 

🌹Cítiš nespokojnosť a frustráciu z toho, že si svoj život už dávno nezobrala do svojich rúk pevnejšie, rozhodnejšie, múdrejšie?

 

🌹Posledné roky si venovala rodine, deťom, práci a telo tak vyzerá...nie si s ním spokojná? Pribúdajú kilá, vrásky aj starosti.

 

🌹Občas Ťa budí existenčná úzkosť – čo ak nebude zvládať tempo v práci? Budem na príťaž rodine, lebo ma budú limitovať zdravotné ťažkosti? Nestihnem sa dať na prvé miesto a žiť konečne podľa seba?

 

🌹Strácaš pomaly chuť do života a pritom Ťa čaká ešte 20 rokov do dôchodku?

 

🌹Ajurvéda Ťa bytostne láka, ale nemala si doteraz možnosti či priestor sa k nej hlbšie dostať?

Ženy vnímajú proces starnutia oveľa bolestnejšie než muži.

Bohužiaľ, i dnes sa od žien vyžaduje, aby boli stále krásne, atraktívne, energetické - a ak nie sú, akoby viac neboli hodnotné.

Toto kolektívne nastavené presvedčenie spôsobuje to, že ženy v zrelom veku strácajú sebavedomie alebo ich trápi, že nebudú stíhať šialené tempo rýchlo sa meniacej doby. Že nebudú v práci dostatočne výkonné... a prácu a peniaze stále potrebujú, lebo na nich existenčne závisia.

Ak sa k tomu ešte navyše pridá hormonálny chaos v tele a rôzne zdravotné ťažkosti, tak niet divu, že sa cítia "mimo hru", vyčerpane, zmätene, neviditeľne.

Akoby nik nevidel, že sa s nimi niečo deje....a najhoršie je, že často ani ony samé netušia, čo sa s nimi deje!

Starnutie je prirodzené, tento proces sa nedá zastaviť či zvrátiť.

Starnutie však môže byť skutočne krásne.

Pred 100 rokmi bola priemerná dĺžka života žien 52,5 roka, a to aj pre vysokú úmrtnosť matiek v šestonedelí. Znamenalo to, že začiatkom minulého storočia sa oveľa menej žien dožilo prechodu. Od tých čias sa priemerný vek žien zvýšil takmer o 30 rokov, v priemere 83 rokov. Dnes teda môžeme vďačne a s pokorou hľadieť na roky, ktoré máme s veľkou pravdepodobnosťou ešte k dispozícii...

Roky, ktoré môžu byť najplnšími rokmi v Tvojom živote.

Zároveň sa tým otvára úplne nová oblasť „výziev“, ktorým zrelé ženy čelia. Musia sa naučiť, ako sa o seba vhodne starať, aby tá tretina života bola podľa predstáv. Skutočne si potrebujú vynahradiť čas na seba a s láskou sa postarať o svoje telo, aby bolo vitálne a zdravé.

Nie, nejde o to vyzerať tak, ako si vyzerala, keď si mala 30.

Možno si v hlave hovoríš: "Jana, čo Ty o tom tak vieš, nemáš ešte na to vek a určite neriešiš problémy ako ja."

Áno, mám síce cez 30, ale zároveň mi bolo dopriate jedno veľké požehnanie - spoznala som svoje povolanie, môj zmysel života. A tým je pomáhať ženám žiť zdravo a spokojne vďaka ajurvéde, starobylej náuke o zdravom a šťastnom živote. Ajurvédu som študovala v Čechách i Indii, dnes ajurvédou žijem a sprostredkúvam ju už tisíckam žien. Moderným ženám, ktoré hľadajú smer a chcú vykročiť na cestu k naplnenému a spokojnému životu.

Žiadne moje výmysly alebo pretransformované prístupy podobné moderným výživovým smerom, ktoré sú často uniformné a vyhovujú akurát tak mladým fitness ženám alebo aktívnym mužom.

Uvedomujem si, že nie každá žena má možnosť študovať 3 roky ajurvédu... a ešte k tomu si za poznatkami vycestovať do Indie, absolvovať desiatky doplnkových kurzov a vzdelávaní v oblasti ajurvédy, jogy, masáží, telesných terapií či sebarozvoja, aby si tú "skladačku" úžasného poznania poskladala sama.

Ja destilujem poznanie ajurvédy a to najzásadnejšie posúvam ďalej. Najmä návody, ktoré sú použiteľné v tomto dnešnom svete. Takže odporúčania ako "ráno, hneď po hodinovej meditácii, si choď nadojiť svoju kravičku, aby si mala to najideálnejšie mlieko, aké podľa ajurvédy máš mať..." 🙂

Toto však nie je o mne. Je to O TEBE! Preto vedz:

Zdravie, pôvab a vitalita nezávisia od veku, ale od Tvojich návykov a od Tvojho prístupu k sebe samej.

Prestaň samú seba sabotovať a presviedčať sa, že najkrajšie roky máš už za sebou...

... že si príliš stará na zmenu. Alebo aktuálne príliš zaneprázdnená. Príliš unavená. Že nemáš na seba čas.

Úprimne? - Ak nemáš čas na seba, je niečo v Tvojom živote nastavené zle. A o tom rozhoduješ Ty!

Našťastie - práve teraz sa môžeš rozhodnúť, že sa konečne dáš na prvé miesto. Možno to bude pre Teba úplne nové. Možno si samú seba stratila už pred rokmi... vtedy, keď si riešila zamestnanie, uplatnenie, založenie rodiny, výchovu detí, partnera, vzťahy, rozchody, zlyhania a pády... a úplne si zabudla, kým vlastne si.

Ako samú seba definuješ?

Si matka, manželka, babka, kolegyňa, dospelá dcéra...? A kým si za týmito úlohami? Lebo toto je tzv. "cudzia identifikácia". Stav, keď samú seba definuješ len na základe vzťahu s inými ľuďmi. No príde čas (alebo už možno aj nastal), keď pochopíš, aká krehká táto identifikácie je.

Kým budeš, keď deti odídu alebo keď po boku nebudeš mať partnera? Predovšetkým menopauza je pre ženy tým medzníkom, kedy si uvedomia, že ich rola v nejakom zmysle skončila. A niekedy to nesú ťažko. Bolestne.

Zapamätaj si však jedno: SEBALÁSKA NIE JE SEBAĽÚTOSŤ ! To je sakra rozdiel !

Vieš, aký rozdiel je medzi týmito dvoma ženami?

Áno, na prvom obrázku je dáma možno staršia... ale ja v tomto porovnaní nechcem poukázať na vek. Ale na životný prístup. A ten nie je otázkou veku. Je bežné, že i ženy omnoho mladšie pôsobia ako dáma na prvom obrázku. Tá, ktorá sa zacyklene motá v nespokojnosti a minulosti. Možno sa sťažuje, "prečo práve ona" má život, aký má. Kde urobila chybu, keď stratila záujem o samú seba

Výsledkom je odcudzenie blízkym, sťažnosti, pocit zbytočnosti. Určite i Ty sama osobne poznáš niekoho, kto takýto mindset obete má. Odpovedz si sama: je Ti s takým človekom príjemne? Alebo chceš nebodaj Ty sama takou osobou byť?

Riešenie existuje - daj sa na prvé miesto. Dovoľ si vyživiť sa. Mať sa rada a s láskou sa o seba starať. Zmení sa tým všetko. Ak si začneš vážiť samú seba, budú si Ťa vážiť aj ľudia v Tvojom okolí. Pretože nič nie je príťažlivejšie, ako keď žena žiari. Zrelá žena vie, kto je a čo chce. To ja vnímam z druhého obrázku.

Aké ovocie je najchutnejšie? To ZRELÉ !

Zrelé ovocie je ako zrelá žena - plné sladkosti, bohatstva a múdrosti.

Je symbolom dozretia a výnimočnosti, ktoré prichádzajú s vekom a skúsenosťami.

Podobne ako ovocie, zrelá žena má jedinečnú kombináciu kvalít a darov. Je plná životnej energie a výraznej krásy, ktorá pramení z vnútra. Jej postoj je zosúladený a pokožka jemná, akoby zachytila všetku starostlivosť a lásku, ktorú dáva sama sebe.

Zrelá žena je ako sladké ovocie. Jej prítomnosť je povzbudením a inšpiráciou pre ostatných. Svojou múdrosťou a vnútorným leskom môže ovplyvniť a dotknúť sa životov ľudí okolo seba.

Zrelá žena prináša so sebou svoje bohatstvo skúseností, múdrosti a emocionálnej vyváženosti. Je schopná ponúknuť životné rady, podporu a objatie svojej rodine, priateľom a spoločenstvu.

Zrelá žena si uvedomuje hodnotu svojho bytia a svojho miesta vo svete.

Je plne prijímajúca a sebavedomá, pretože vie, že má čo ponúknuť a že jej prítomnosť je dôležitá. Je schopná prekvapiť svet svojou silou, vytrvalosťou a sebazapájaním.

Neboj sa preto vstúpiť do svojho obdobia zrelosti so všetkou gráciou a sebavedomím. Využi svoje skúsenosti a múdrosť na to, aby si kvitla vo svojej najlepšej forme. Buď živým príkladom pre ostatných, že zrelý vek je časom plným možností a prekvapení.

Čítaš tieto riadky a hovoríš si: "Hmm, to je síce krásna predstava, ale úplne vzdialená od mojej reality" ? Tak to zmeň !

Začni žiť ajurvédou, náukou o živote.

Dáva nám rady a odporúčania, ako sa vhodne stravovať v súlade so svojou konštitúciou a prírodnými rytmami. Ako žiť v súlade s ročnými cyklami. Ako efektívne využiť energie pôsobiace počas dňa. Ako podporiť zdravie bylinami a korením. Ako sa starať o svoje telo. Ako ho vyčistiť a vyživiť.

Kto by nechcel žiť zdravý a spokojný život? Život je príliš vzácny na to, aby sme ho prežili bez porozumenia mu!

Zo svojich skúseností viem, že už len samotné oboznámenie sa so základnými princípmi ajurvédy je prospešné a môže odštartovať zmeny v živote. A na zmenu nikdy nie je neskoro!

Preto ma veľmi napĺňa sprostredkúvať jej poznanie ďalším ženám skrze moje ONLINE PROGRAMY. 

Aby som zrelým ženám cestu ajurvédou čo najviac uľahčila, vytvorila som nový online kurz :

AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU

Je to jedinečný online program určený ženám 40+, ktoré chcú ajurvédou podporiť svoje zdravie a vitalitu. V tomto špeciálnom programe sa venujem výhradne ženskej zrelosti. Získaš praktický návod, ako sa o seba starať a čo robiť, aby bol vyšší vek pre Teba nie strašiakom ale dobou, kedy budeš žiť naplno.

Áno, áno - možno Ti to nejde dokopy... spomínam tú "vyšší vek" a zároveň roky 40+ (čo teda ešte žiadny vyšší vek ani zďaleka nie je, lebo ako sa hovorí - po 40tke život ženy len začína...) a preto to vysvetlím.

Súvisí to s hormónmi. Na nich je postavené fungovanie celého nášho tela. Ovplyvňujú takmer všetko, čo prežívaš a ako sa vo svojom tele cítiš. Často ich ženy začnú riešiť po 50tke, keď si všimnú, že ich telo nie je to, čo bývalo a samé sa divia, čo to s nimi je... a dá sa tým niečo robiť (a určite sa s tým dá niečo robiť aj oveľa neskôr, nikdy netreba hádzať "flintu do žita").

Avšak ešte lepšie je zaujímať sa o hormonálnu rovnováhu a zdravú životosprávu skôr, než začneš riešiť neduhy, ktorým by sa preventívne dalo vyhnúť. A preto pozývam i dámy vo veku 40+. Jednoducho - lepšie byť pripravená ako potom ľutovať, že si sa (o seba) nezačala zaujímať skôr...

Existuje teda nejaký zázračný nektár dlhovekosti? Nie aj áno... 🙂

Zo sanskritu pochádza termín AMRIT, kde "amṛta" znamená "neumierajúci" alebo "elixír nesmrteľnosti". V hinduistickej a mytologickej tradícii sa amrit považuje za nápoj bohov, ktorý poskytuje večnú mladosť a večný život.

Amrit sa tak považuje za posvätný nápoj, ktorý symbolizuje večnú blaženosť, neumierateľnosť a duchovnú osvietenosť. V ajurvédskej tradícii je amrit spojený so životodarnou silou a transformáciou. Symbolicky predstavuje najvyšší stav blaha a harmónie v tele, mysli a duši.

Tento termín sa používa na označenie substancie, ktorá poskytuje veľkú vitalitu, silu a obnovu tela a mysle. Amrit sa často spája so zvláštnymi liečivými zmesami alebo bylinnými prípravkami, ktoré majú podporovať zdravie a dlhovekosť. Je považovaná za elixír, ktorý môže posilniť imunitný systém, regenerovať tkanivá a vyživovať organizmus.

Ajurvéda skutočne uznáva, že existuje niekoľko rastlín a bylín, ktoré sa považujú za "amrit" vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam. Tieto byliny sú často bohaté na antioxidanty, vitamíny, minerály a ďalšie živiny, ktoré môžu poskytnúť obnovu a podporiť zdravie tela a mysle.

V ajurvéde hovoríme, že vďaka nim sa v našom tele vytvára rovnováha dóš. A kto má dóše v harmónii, ten je zdravý. Ak si o koncepte troch dóš zatiaľ nepočula, nemusíš sa desiť. V programe prejdeme aj to.

Súčasná veda, výskum a medicína samozrejme neoperuje s ajurvédskymi termínmi ako "dóše", napriek tomu čoraz zreteľnejšie poukazuje na to, čo ajurvéde vie už dávno - že náš zdravotný stav je v prvom rade otázkou našej výživy, nášho prístupu a našich návykov. Tými správnymi vyladíme aj hormóny a ušetríme si kopu frustrácie zo seba.

Metafora amritu sa skvele hodí pre program určený zrelým ženám

Je dôležité si uvedomiť, že amrit sa často vníma symbolicky a metaforicky, odkazujúc na stav vnútornej rovnováhy, blaha a dlhovekosti. Amrit nemožno chápať ako konkrétnu substanciu, ale skôr ako ideálny stav zdravia a pohody.

Nie je to teda nápoj, ktorý by sme si namiešali z exotických bylín, vypili a omladli. Ale je to energia, ktorá prúdi naším telom. Pocit neskonalej radosti vo svojom bytí. Žitie svojho potenciálu.

Návod, ako to dosiahnuť (alebo sa k tomu aspoň priblížiť), nám dáva ajurvéda.

Možno sa pýtaš: "Je tento program pre mňa? Som vo veku, kedy je program pre mňa vhodný? Alebo kto je vlastne tá zrelá žena? "

Zrelá žena sa nebojí rásť.

Zvyčajne okolo 50tky nastáva ten krásny čas, kedy sa chce duša rozvíjať.

Vnímam, že program môže byť najprínosnejší pre dámy 50+, ktoré už majú čo to odžité. Sú si vedomé toho, že sa k svojmu telu nesprávali najpríkladnejšie a teraz sa im to vracia. Cítia sa zvädnuté, no zároveň majú silnú túžbu opäť rozkvitnúť a venovať sa tomu, čo ich volá – prírodná múdrosť, prístup, výživná strava, život v harmónii. Život podľa seba. Bez nutnosti prispôsobovať sa a byť neustále v pozadí.

Neznamená to, že ak máš pod 50, že by to bolo márne. To v žiadnom prípade! 

Hormonálne poruchy sa v súčasnosti môžu vo zvýšenej miere dostavovať oveľa skôr, ako je všeobecne známe. Dôležitá je prevencia.

K zmene hormónov a k patričným symptómom môže dôjsť ešte v čase, keď ženy menštruujú. V dobe, keď žijú najaktívnejšiu časť svojho života a plodnosti, avšak nežijú v súlade s energiami v prírode, v prirodzenom rytme.

Vedela si, že: "Ak ženy dostali svoju prvú menštruáciu zavčasu, pravdepodobnosť, že ťažkosti spôsobené kolísaním hormónov sa dostavia pred 44.rokom života, stúpne o 80%. U bezdetných žien je dvojnásobná možnosť, že prechod nastane v polovici štyridsiatky." (A to som si nevymyslela, toto sú najnovšie overené poznatky a mám to z novej publikácie /vyd. 2021/ Zdravá a šťastná v zrelom veku autoriek = doktoriek S. Esche-Belkeovej a S. Kirschner-Brounsovej.)

Nemusíš preto čakať na prvé príznaky menopauzy, aby si sa o tému prechodu, zrelosti a vitálnom živote po menopauze začala zaujímať. Ja som sa do tejto témy posledné mesiace zahĺbila natoľko, že viem, že toto je oblasť, ktorej sa chcem venovať dlhodobo a úplne sa na ňu profesijne zamerať.

Ak si už v "centre diania" a témy ako hormonálny chaos, príznaky menopauzy, strata chute do života, prehodnocovanie priorít sa Ťa týkajú, si tu správne. Môžem Ti pomôcť. 

Budem Tvoj AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU.

Tento program však nie je pre každú. A ani v ňom nechcem kdekoho. Ale len ženy, ktoré sa skutočne túžia posunúť a zlepšiť si život prírodnou a prirodzenou cestou.

Čomu sa určite NEBUDEM VENOVAŤ :

 • ako otehotnieť
 • ako prežiť pohodové tehotenstvo
 • ako sa pripraviť na pôrod
 • ako sa ajurvédsky starať o bábätko
 • ako by sa mali stravovať Tvoje (malé i veľké) deti
 • ako byť navždy mladá, sexi a atraktívna

Preto ak bytostne riešiš niečo z toho, tak do programu, prosím, nevstupuj. NIE JE PRE TEBA.

.Program AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU NIE JE pre Teba tiež v prípadoch, že:

 • Očakávaš zmenu bez vlastného pričinenia
 • Predpokladáš rýchle a trvalé výsledky za pár dní
 • Nie si ochotná vziať zodpovednosť za život a zdravie do vlastných rúk
 • Si presvedčená, že cesta ku zdraviu za pomoci prírodných postupov, bylín, kvalitnej stravy a vhodného cvičenia nie je pre Teba
 • Nie si ochotná investovať do zmeny návykov svoj čas a energiu
 • Tvoj zdravotný stav dospel do štádia ťažkej choroby a Ty berieš ajurvédu ako poslednú možnosť

Kedy si môžeš povedať, že AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU je „práve pre mňa“:

 • Skutočne túžim po zmene a som ochotná sa jej venovať
 • Nie som spokojná s aktuálnym životným štýlom a viem, že je v mojich možnostiach to zmeniť
 • Mám už dosť tých frustrujúcich dní, keď sa cítim bez energie
 • Som pripravená vziať zodpovednosť za seba a svoje konanie do vlastných rúk
 • Chcem žiť zdravý a plnohodnotný život
 • Láka ma prírodná a prirodzená cesta za zdravím a zrelý vek si chcem naplno užiť
 • Dám sa na prvé miesto a budem v sebe objavovať bájny AMRIT, nektár dlhovekosti
 • Chcem nájsť konečne samú seba a vystúpiť z nevideľnosti

Ak si sa našla aspoň v jednej z týchto možností – kurz AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU je pre Teba.

V programe SA BUDEM VENOVAŤ TÉMAM:

 • ajurvédsky pohľad na starnutie
 • agni a teória 7 tkanív
 • ako telo vyčistiť a ako sa starať o pečeň
 • omladzujúca strava
 • hormonálny cyklus ženy
 • nerovnováha v perimenopauze a menopauze
 • strava, byliny a doplnky pre ženy
 • prírodná a prirodzená podpora hormonálnej rovnováhy
 • vek zvýšenej váta dóše
 • ako si pomôcť esenciálnymi olejmi
 • tipy, ako prijať samú seba a žiť najkrajšiu časť svojho života

Video lekcie budú ako teoretické, tak ukážky z praxe. Vnímam, že teóriu nemôžeme len tak vynechať - je totiž dôležité, aby si porozumela niektorým ajurvédskym princípom, lebo len tak Ti to dá zmysel a posunie Ťa to na Tvojej ceste.

Čo sa týka praktických ukážok, tešiť sa môžeš na pár jednoduchých receptov a tipy v starostlivosti o seba a svoje telo.

1.behom programu AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU prešla viac ako stovka dám a toto sú ich spätné väzby:

Ako program prebieha?

Program prebieha automatizovane = kedykoľvek môžeš do programu vstúpiť. Vstupom sa Ti otvorí 1.lekcia a 1.špeciál. Následne sa budú lekcie v členskej sekcii otvárať postupne každý druhý deň.

Schéma je nasledovná:

Lekcie 8 a 15 boli vytvorené na základe dotazov účastníčok 1. a 2.behu online programu.

Znamená to teda, že si musíš na program vynahradiť konkrétne 4 týždne od vstupu do programu? SAMOZREJME, ŽE NIE! 🙂

K programu budeš mať prístup od vstupu po dobu až 2 rokov a všetko bude v členskej sekcii na mojom webe, takže k obsahu sa môžeš vrátiť kedykoľvek to bude vyhovovať Tebe.

Vieš, čo často hovoril môj učiteľ ajurvédy? - "Člověk nechátrá počtem let, ale počtem chyb."

Teraz máš príležitosť naučiť sa chybám vyhýbať. Pomôže Ti online program

AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU

Hodnota programu : 380 eur

Aké by to bolo, keby si vykročila na cestu, po ktorej vo svojom vnútri skutočne túžiš? Nestálo by to za to?

EXTRA BONUS : prístup k programu a všetkým jeho rozšíreným verziám po dobu 2 rokov

Prečo tento krok?

Ja si skutočne prajem, aby bol tento online program čo najprínosnejší a aby splnil očakávania. Som preto pripravená na ňom aj v budúcnosti pracovať, aby pokryl čo najväčšie potreby. Samozrejme, tým drahšie ho budem v budúcnosti ponúkať... za takúto cenu už nebude.

Ak však do mňa vložíš svoju dôveru a do programu vstúpiš už v teraz, tak Ti garantujem to, že budeš mať prístup i ku všetkým ďalším rozšíreniam v členskej sekcii (= novým videám, ktoré na základe dopytu vytvorím) a oproti bežnej dĺžky prístupu, ktoré na svoje programy dávam (= 1 rok), budeš mať k tomuto programu prístup až na 2 roky.

Týmto to nekončí! Mám pre Teba ešte ďalšie super ŠPECIÁLY. Čo je na nich špeciálne? - To, že som ich nepripravila ja, ale odborníčky na dané témy. Na čo sa môžeš tešiť :

ŠPECIÁL 1 : Tělo v pohybu - 3dílný minikurz pohybových návyků

Špeciál pripravila Ing. MARTINA FALLEROVÁ a rada Ti ho predstaví:

Dozvíš se jak své tělo používat v každodennostech tak, aby pohyb tvé tělo léčil a tělu neubližoval. Změnou svých denních pohybových návyků odstraníš pravou příčinu svých bolestí zad a kloubů jednou pro vždy.

Ing. Martina Fallerová pracuje jako pohybový specialista a již 37 let pomáhá lidem žít kvalitní život v pohybu a bez bolesti. Neustále se vzdělává v pohybových, fyzioterapeutických, fasciálních a rolfingových konceptech.

Vede skupinové lekce pilates a zdravých zad, osobní terapie na Pilates strojích, pořádá kurzy a semináře pro laickou a odbornou veřejnost. 7 let se podílela na školení nových Pilates lektorů a pohybových specialistů v ČR a SR v nejprestiznější školící IQ POHYB AKADEMII.

Založila on-line Školu pohybových návyků a tvoří projekty, které lidem pomáhají žít kvalitní život bez bolesti. Jejími on-line projekty prošlo více než 14 000 klientů a živými kurzy nespočítaně za 37 let praxe.

Získala Ocenění živnostník roku.

Díky unikátní kombinaci vzdělání jsou její pohybové terapie řešení bolestí zad, kyčlí, kolen, pánevního dna, ramen účinné, rychlé a často trvalé. Učí klienta aktivní přístup ke svému tělu tak, aby odstranil pravou příčinu problémů, která je často jinde než tam, kde to bolí.

ŠPECIÁL 2 : Mindful eating & Mindful yoga - Revoluce v udržení zdravé váhy

Špeciál pripravila JANA PROVAZNÍKOVÁ a rada Ti ho predstaví:

Odhal tajemství udržení zdravé váhy, a to i ve zralém věku, kdy se náš metabolismus zpomaluje a máme pocit, že přibíráme jen pouhým pohledem na jídlo.

Každé tělo je jedinečné, stejně jako i Ty jsi jedinečná! Objev svůj udržitelný dlouhodobý přístup k jídlu a ke svému tělu, díky kterému si můžeš jídlo užívat a zároveň být spokojená se svým tělem.

Na webináři se dozvíš, jak pracovat se svým tělem a myslí, jak se nenechat ovládat negativními myšlenkami a jak zvládat nepříjemné pocity, a to i bez zajídání. Využíváním jednoduchých základních principů získáš zdravé sebeVĚDOMÍ ve zdravém těle se zdravou váhou.

Jana Provazníková je certifikovaná transformační koučka a lektorka jógy a mindfulness. Před šesti lety založila projekt Mindful yoga, ve kterém učí ženy rozvíjet všímavost ke svému tělu a dostávat se z hlavy zpět do těla.

Srdeční oblasti její práce jsou:

 • práce s tělem, o tom jak se cítit skvěle ve svém těle
 • práce s myslí a přetváření negativních myšlenek v myšlenky podporující
 • nacházení cest plnění si vlastních snů a přání.

ŠPECIÁL 3 : Fit orient - zhubni a vyrýsuj bříško zábavně tancem

Špeciál pripravila EVA EGLAL CHYBOVÁ a rada Ti ho predstaví:

Tanec je pro všechny bez ohledu na věk, váhu či talent! Skvělý koníček, kterým prospějete svému tělu i duši. Orientální tanec má v sobě ladnost a lehkost pohybu, zároveň má ale i vášeň, energii a sílu. Je neuvěřitelně barevný na různé styly a pohyby v tanci a navíc tělu opravdu prospívá.

Doporučuji všem ženám, které se chtějí cítit lépe ve svém těle, zlepšit si celkovou flexibilitu těla, páteře a kloubů a zbavit se chronických bolestí zad! Není žádné věkové ani váhové omezení. Jednoduše ženskost a krása tance. Protažení, zformování těla příjemným a elegantní způsobem.

Eva Chybová, známá pod uměleckým jménem Eglal, je profesionální tanečnice a lektorka břišních tanců s praxí z Čech i zahraničí a sólistka Bellydance Evolution.

Pořádá kurzy tance, jógy a semináře v Praze. Pravidelně vystupuje a učí na akcích, festivalech a pořádá nejrůznější taneční představení orientálního tance, jako Orient Connection či Bellydance Evolution.

Kromě toho je i lektorkou jógy, která se stala její životní cestou a především stylem života a filosofií. Lekce orientálního tance a jogy vede živě, ale taky online. Eglal je zakladatelkou platformy Domácí Akademie Tance a Jógy - největší online taneční a jógové školy v ČR, kde aktuálně najdete stovky výukových videí.

ŠPECIÁL 4 : Tvárová joga - 3 praktické lekcie s Ivkou

Špeciál pripravila IVKA BLAŽEJOVÁ a rada Ti ho predstaví:

Spoločne si precvičíme a premasírujeme tieto 3 rôzne skupiny svalov:

 1. čelo a okolie očí
 2. líčka a kontúry tváre
 3. bradu, krk a dekolt

Moje meno je Ivana Blažejová a som lektorkou tvárovej jogy. Už viac ako 3 roky pomáham ženám nájsť si čas pre seba a povenovať sa samej sebe. Usporadúvam kurzy tvárovej jogy naživo, ale aj online. Obľúbené sú 6-týždňové premeny s tvárovou jogou a tiež Online Club s Ivkou. Rada sa zúčastňujem tiež rôznych súkromných, či firemných workshopov a iných podujatí, kde tvárovú jogu spájame s inými druhmi jogy alebo soundhealingu.

Tvárová joga zahŕňa cvičenie so svalmi na našej tvári, krku a dekolte a masáže týchto oblastí.

Na tvári máme veľmi veľa svalov, ktoré používame pri našej mimike, vyjadrovaní pocitov, aj pri jedení a rozprávaní. Časom a pribúdajúcim vekom sa stáva, že niektoré svaly máme preťažené, pretože ich používame nadmerne. Iné svaly zase máme ovisnuté, stuhnuté a ťahajú nám celú tvár smerom dole.

Ak sa ale správne zameriame na konkrétne svaly a začneme s nimi cvičiť, svaly krásne ožijú, spevnia sa, a to sa prejaví aj na pokožke. Takýmto spôsobom si vieme krásne zvýrazniť líčka a vyzerať tak mladšie, ale aj pozdvihnúť svaly v oblasti sánky, či ovisnutý krk.

Keď zaradíme k svojej starostlivosti aj masáže, odstránime napätie, ktoré si počas dňa ukladáme do našich svalov na tvári. Uvoľnením svalov dosiahneme jemnejší výraz našej tváre. A vrásky sa začnú zjemňovať a zmenšovať.

Nie je ani tak dôležité, v akom veku s tvárovou jogou začneme. Dôležitá je pravidelnosť a vytrvalosť. Netreba pritom hodiny denne cvičiť. Tvárová joga má výhodu, že si ju vieme príjemne začleniť do rôznych častí nášho bežného dňa, až sa stane našou prirodzenou súčasťou.

Prvé výsledky čakajte tak po dvoch týždňoch. Hlbšie vrásky a ovisnutejšie svaly alebo očné viečka, ako aj mimické vrásky na čele trvá odstrániť trochu dlhšie, ale stojí to za to.

Používame aj rôzne pomôcky pri masírovaní, ako napríklad masážny valček (face roller), masážny kameň (gua sha), silikónové tvárové banky. Mimické a hlboké vrásky nám pomáhajú odstrániť náplaste na vrásky a tejpy.

Nezabúdajme, že tvárová joga nie je iba o kráse. Je to hlavne o tom, že si každý deň povenujeme chvíľku času iba sebe. Vyživíme sa a načerpáme energiu, ktorú potom môžeme veselo rozdávať svojim blízkym.

Wau ! Wau ! Wau ! Poviem Ti úprimne - máš sa na čo tešiť.

Ja sama sledujem pôsobenie a prácu týchto dám a nesmierne si cením, že prijali pozvanie byť súčasťou tohto online programu pre ženy. Každá jedna z nich Ti má čo ponúknuť a obohatiť tak Tvoju cestu harmonickou zrelosťou.

Program je nastavený tak, že každý týždeň sa Ti otvorí jeden nový špeciál. Špeciály u súčasťou programu, takže prístup k nim Ti ostáva rovnako ako program - po dobu 2 rokov.

Hodnota programu : 380 eur

Ak cítiš, že moja ponuka je pre Teba, bude mi veľkým potešením sprevádzať Ťa cestou ajurvédy v najlepších rokoch Tvojho života. Chcem byť pri tom, keď vystúpiš z role obete do role tvorkyne svojho života. Môže to byť...

...mesiac, ktorý Ti ušetrí roky trápenia, frustrácie zo seba a z toho, čo sa deje s Tvojím telom. 

Čo všetko môžeš získať ?

Online kurz AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU, ktorý obsahuje:

 • Dokopy 15 tém, ktorými Ťa prevediem postupne v priebehu 4 týždňov. Videolekcie sa Ti sprístupnia v členskej sekcii na mojom webe v intenzite každý druhý deň
 • Videolekcie, ktoré idú priamo k veci a nájdeš v nich ako teóriu, tak praktické ukážky z praxe. Môžem Ti zároveň sľúbiť, že jednotlivé lekcie nebudú zahlcujúce - radšej pripravím niekoľko kratších videí.
 • Prístup do členskej sekcie na webe, kde kurz prebieha
 • Prístup ku kurzu na celé 2 roky od jeho spustenia a k obsahu sa dostaneš na počítači, tablete i na mobil
 •  

Úžasné ŠPECIÁLY, už samotné veľmi hodnotné, od dám, ktoré svojej práci rozumejú a posúvajú ženy k naplnenému životu:  

 • Ing. Martina Fallerová : Tělo v pohybu - 3dílný minikurz pohybových návyků
 • Jana Provazníková : Mindful eating & Mindful yoga - Revoluce v udržení zdravé váhy
 • Eva Eglal Chybová : Fit orient - zhubni a vyrýsuj bříško zábavně tancem
 • Ivka Blažejová : Tvárová joga - 3 praktické lekcie s Ivkou
Tvého osobitého přístupu si velice cením - brát člověka jako individualitu, nevnucovat, neodsuzovat… naopak motivovat…s tím velice souzním. V Tvých přednáškách zaznělo soustu pro me nového nebo me to alespoň usvědčilo, že se snažím jít správnou cestou. Také se mi stalo( a to mi vytvořilo úsměv na tváři), že v Tvých přednáškách zazněly informace, ke kterým jsem se třeba před par dny “náhodou” dostala ( doporučení hormonální jogy od D. Rodriques , doplňky ve formě kapslí od Organic India “Pro zdravi ženy”…). Takže bych Ti chtěla touto cestou moc poděkovat - za Tvoji práci, kterou pro nás ostatni delas, za Tvůj přístup, cenné rady, optimismus, který vyzařuješ… proste děkuji, že jsi 🙏🙏🙏 a těším se na další Tvoje programy.
Katka Beranová

Ešte niečo báječné. Na tento program Ti dávam

 30dňovú GARANCIU VRÁTENIA PEŇAZÍ 

Prečo tento krok?

Som vďačná za to, že počas menej ako 2 rokov online pôsobenia sa mi podarilo získať stovky spokojných klientok, ktorým moja práce prináša úžitok a posun v živote. To je pre mňa najviac.

Ja skutočne nechcem, aby mala niekedy pocit, že si odo mňa kúpila niečo nehodnotné. Radšej Ti vrátim peniaze a budem si ceniť spätnú väzbu, aby som sa mohla ďalej zlepšovať. A od tohto programu si sľubujem, že bude naozaj mega hodnotný a bude patriť medzi moje vlajkové programy. 

Preto ak zhodnotíš, že nespĺňa Tvoje predstavy a že Ti neprináša hodnotu, môžeš mi v priebehu celého programu, počas 30 dní napísať, že to pre Teba bola strata peňazí a chceš ich späť. Bez zbytočných otázok Ti Tvoju investíciu vrátim.

Úprimne? Vesmír funguje 🙂 a ja som presvedčená o tom, že takýchto situácii bude minimum (ak vôbec), lebo viem, čo chystám. Ale môžeš sa na túto garanciu spoľahnúť 🙂

Osobne si dávam veľmi záležať, aby som poznatky o ajurvéde sprostredkovala jednoducho, zrozumiteľne a prakticky.

Možno sa Ti vynárajú otázky : 

Ako program AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU prebieha?

Kurz AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU prebieha online v členskej sekcii webu ajurvedaonline.sk. Prístupové údaje Ti prídu emailom hneď po obdržaní platby. V tento deň sa Ti otvorí hneď aj 1.špeciál a 1.téma/videolekcia. Následne sa každý druhý deň otvorí nová téma/videolekcia. Program je týmto spôsobom koncipovaný na 4 týždne. Tešiť sa môžeš i na špeciály - každý týždeň sa sprístupní nový špeciál. Obsah môžeš konzumovať svojím tempom. Lekcie si pozrieš, kedy to bude vyhovovať Tebe. Pripojiť sa môžeš z počítača, tabletu i mobilu.

Kedy program prebieha?

Program prebieha automatizovane - v priebehu 4 týždňov sa Ti postupne otvoria všetky lekcie.

Čo ak v danom termíne nebudem mať dostatočný čas venovať sa programu?

Nevadí. Obsah môžeš konzumovať svojím tempom. Lekcie si pozrieš, kedy to bude vyhovovať Tebe. Pripojiť sa môžeš z počítača, tabletu i mobilu. Prístup k celému programu (a jeho následným rozšíreniam, ak budú) máš na celé 2 roky.

Je nutné mať Facebook, ak sa chcem programu zúčastniť?

Nie je to nutné. Všetok obsah z mojej strany = všetky videolekcie a špeciály budú umiestené v členskej sekcii, nie na FB.

Ako dlho budem mať ku programu prístup?

Prístup k programu AJURVÉDSKY SPRIEVODCA ZRELOSŤOU budeš mať na celých 24 mesiacov od jeho spustenia.

Vyrieši mi kurz moje závažné zdravotné problémy?

Ponúkaný online program v žiadnom prípade nenahrádza lekársku starostlivosť. Program si nekladie za cieľ vystupovať ako odborná lekárska náhrada a informácie v ňom nehovoria o diagnostike a liečení zdravotných ťažkostí, či závažných ochorení, a ani k takémuto cieľu nevedú. Ajurvéda je predovšetkým preventívny prístup a program je určený ženám, ktoré chcú svoje zdravie podporiť prírodnou cestou, odporúčaniami a tipmi, ktoré majú pozitívny vplyv na telo a myseľ.

Prečo si mám kúpiť online kurz, keď informácie o ajurvéde sú dohľadateľné v knihách i na internete?

Mojou prednosťou je vysvetliť veci zrozumiteľne, jednoducho a bez zbytočného zahltenia. To je zmyslom mojich online kurzov. Sú pre ženy, ktoré nemajú možnosť študovať ajurvédu 3 roky, odísť na pár mesiacov do Indie, či stráviť nad knihami hromadu času. Tento program je pre Teba, ak si ochotná investovať do svojho zdravého života. Nie aby si obohatila mňa, ale aby si obohatila seba. A pritom svoj čas využívala čo najefektívnejšie. Pretože dnes nepotrebujeme viac informácií, potrebujeme tie správne informácie.

Čo ak zistím, že kurz nie je pre mňa?

Na tento program ponúkam neobvyklú garanciu - 30dňová garanciu vrátenia peňazí. To znamená, že ak nebudeš s jeho obsahom spokojná, do 30 dní od jeho spustenia, teda po celú dobu programu, mi môžeš napísať a ja Ti všetky peniaze vrátim. Nič neriskuješ.

Potrebujem mať už nejaké poznatky o ajurvéde?

Nie, na absolvovanie programu nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti s ajurvédou alebo nutnosť sa v ajurvéde orientovať. Program je vystavený tak, aby bol zrozumiteľný aj pre dámy, ktoré sa s ajurvédou ešte nestretli a toto bude ich prvá skúsenosť. Je ale samozrejmé, že ak už o ajurvéde čo-to vieš, prešla si napr. mojím programom Ajurvédsky reštart, tak máš výhodu, že sa Ti poskladá dokopy viac vecí 🙂

Venujem sa ajurvéde profesionálne, je kurz pre mňa?

Kurz bude obsahovo hodnotný, ale myslím, že to ocenia najmä dámy, ktoré neočakávajú hlboké ajurvédske teórie, ale skôr praktické tipy a návody, ako si reálne pomôcť. Nebudem sa vŕtať v hĺbkach ajurvédy, ale laicky a zrozumiteľne sa pokúsim veci vysvetliť tak, aby ženy mohli v živote uskutočniť reálny posun. Takže pokiaľ sa ajurvéde venuješ profesionálne, pravdepodobne mnoho z pripravovaného obsahu už poznáš.

Dá sa kurz zaplatiť na splátky?

Táto možnosť nie je možná, nakoľko sa jedná o 4týždňový program.

Rozhodovať bude jedine to, čo sme mohli urobiť a neurobili sme...si pripravená napiť sa z bájneho nektáru dlhovekosti?

Toto si už počula?

Kvet nesníva o včele. Kvet kvitne. A včela priletí.

🌹 Dovoľ si rozkvitnúť... 🌹

Kedy, keď nie teraz....